Čas jako kráva, žasl Holuša v Táboře. A tak si ve Stockholmu troufá na rekord

26.12.15

Borec Jakub Holuša, nakonec na diamantové lize ve Stockholmu na 2.místě v českém národním rekordu, velké gratulace!!!

30. července 2015 13:39 - Praha

Když na soustředění v Melagu sledoval mítink Diamantové ligy v Monaku, trochu zalitoval, že nemohl být součástí jedné z nejrychlejších patnáctistovek historie. „To jsem bouchal pěstí do zdi, jaké tam zaběhli časy,“ usmívá se halový mistr Evropy Jakub Holuša.

Jan Kucharčík

O to víc se začal těšit na návrat k závodům po měsíčním přípravném kempu, jenž mu přepůlil sezónu na dvě části. „Mě baví i trénovat, ale už jsem se fakt zase těšil,“ přiznává.

Dohromady si dal i bolavou patu. „Pomohl mi doktor Nedělka a je mnohem lepší než na jaře,“ hlásí s úlevou. A tak v Itálii mohl odběhat, co chtěl. „I co jsem nechtěl,“ dodává s úsměvem po porci 550 kilometrů ve čtyřech týdnech.

Hned po návratu si svěřenec trenéra Jiřího Sequenta naordinoval hodně náročný program. V sobotu míle na Diamantové lize v Londýně, v úterý osmistovka na Velké ceně Tábora a dnes patnáctistovka ve Stockholmu.

Trénink na Peking

„Jestli chci v Pekingu uspět, budu muset zvládnout tři závody ve čtyřech dnech. Takhle mě tam už nic nepřekvapí,“ vyhlíží nabitý program světového šampionátu. V Číně sice bude mít ještě méně času na odpočinek, ale zase odpadne cestování.

Po dvou třetinách svého mistrovství světa nanečisto je více než spokojený. V Londýně doběhl sedmý za 3:55,66 v těsném odstupu za vítězem, v Táboře na poloviční trati vyhrál za 1:45,81.

A za cílem měl podobnou radost jako v březnu v O2 Areně. „Jsem nadšený. To je čas jako kráva,“ obdivně hleděl na světelnou tabuli po svém nejlepším výkonu od roku 2012 a čtvrtém v kariéře.

Únavu si nepřipouští

S optimismem tak vyhlíží i dnešní závod ve švédské metropoli. „Únava? Nechci, aby se projevila. Poběžím, jako by to bylo finále mistrovství světa. Chci si zaběhnout osobní rekord,“ vyhlásil.

Vylepšení Holušova maxima 3:35,26 by znamenalo i atak českého rekordu Jana Kubisty, k němuž mu chybí 39 setin. „Snad se nepoběží takticky jako v Londýně, ale trochu tempo, aby vznikl vláček a nežďuchali jsme se. Mohlo by se běžet na čas 3:32,“ doufá.

Ve Stockholmu se dnes představí i překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpařka Barbora Špotáková.

Michal Osoba, Právo

zdroj: odkaz




Historie

CO LÉČÍME

DOSPĚLÍ

DĚTI od 7 let